Selekcijska komisija Festivala nijemog filma PSSSST FESTIVAL odabrala je 24 filma koji će se u sklopu Festivala nijemog filma održati od 8.do 10.studenog u Centru za kulturu Trešnjevka. Festival je nastao kao medijski eksperiment ovog Centra za kulturu i s godinama je prerastao u festival s velikim međunarodnim ugledom. Da j to tako pokazuje i sve veći broj filmova koji pristižu sa svih kontinenata.
Filmovi u službenoj konkurenciji će se natjecati za nagradu Veliki Brcko i nagradu publike, a publika će moći vidjeti sve ono najbolje u ovogodišnjoj produkciji takvih filmova.
Za sve one koji žele posjetiti festival donosimo i raspored projekcija.

ČETVRTAK, 8.11. od 20.00 sati
Glazbena pratnja – Vitomir Ivanjek, klavir
DOBRODOŠLICA, Davorin Marc (2017), Slovenija, 3′
MJESTO ROĐENJA / Birthplace, Sil van der Woerd (2018), Indonezija, 5′
KORACI CRNE MAČKE / Le pas du chat noir, Judith Röder (2018), Njemačka, 9′
DUŠEVNI POREMEĆAJ / Psicolapse, Arnau Gòdia Montesinos (2018), Španjolska, 7′
VEZANO LJEPOTOM / Bound by Beauty, Barbara Vekarić (2016) Hrvatska, 3′
UMORAN NA TOLIKO RAZINA / So Tiered, Beck Williams (2018),
Ujedinjeno Kraljevstvo, 3′
OSMI DAN / Eight Day, Jasmin Pivić (2018), Bosna i Hercegovina, 10′
UVOD U BRODOVI KOJI NIKUDA NE PLOVE (ILI: KAKO SI DANAS?),
Marija Lučić (2018), Hrvatska, 6′
MORE / Mope, Hristina Belousova (2017), Uzbekistan, 1′
PROTIV ZMAJA / Up against the dragon, Mark Rigler (2018),
Ujedinjeno Kraljevstvo, 1′
JEDAN / Один, Roman Sinitsyn (2018), Rusija, 6′
ĆELIJA / Celica, Dušan Kastelic (2017), Slovenija, 12′
PROTIV DJEDA MRAZA / VsSanta, Aitor Carlos Herrero Larrumbide,
Raul Colomer Válcarcel (2018), Španjolska, 4′

PETAK, 9.11.2018. od 21.00 sat
Glazbena pratnja – Kaplowitzi
PARIZ, IMAŠ ME / Paris, you got me, Julie Boehm (2018), Njemačka, 9′
LOVAC NA TALENTE / Cazatalentos, José Herrera (2018), Španjolska, 7′
KORP. / Corp., Pablo Polledri (2018), Argentina, 9′
ZRAČNA FOTOGRAFIJA / Foto Aérea, Gabe Ibáñez (2018), Španjolska, 3′
BETON / Concrete, Primin Bieri, Aira Joana, Luca Struchen, Nicolas Roth
(2018) Švicarska, 8′
BARBARSKI BRIJAČ, Barbaer, Luzia Schifferle, Tobias Speiser (2018) Švicarska, 2′
PRIPITOMLJEN / Domesticado, Juan Francisco Viruega (2018), Španjolska, 17′
SAÏ SAÏ – TONTOLABA, Pepe Ábalos Galcerá (2017), Španjolska, 3′
DJEČAK JELEN / Deer Boy, Katarzyna Gondek (2017),
Poljska, Hrvatska, Belgija, 13′
VRIJEME ZOMBIJA Zombie Time, Alfonso Fulgencio (2018), Španjolska, 6′
ODUZMI MI DAH /Take My Breath Away, Gloria Endres de Oliveira, Njemačka, (2017), 8

Ukoliko Vam se svidio članak, lajkajte, sherajte, komentirajte...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here